Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret Siteniz İçin Kullanabileceğiniz Video İçerik Türleri

Son zamanlarda videolu içeriklerin oldukça sık karşımıza çıkması bu alana yönelik çalışmaların da videolar üzerinde toplanmasında etkili olmuştur. Son zamanlarda kullanıcıların video izleme oranları her geçen gün artış göstermekte bu da web sitelerinin uzun makaleler hazırlamak yerine videolara yönelmesine neden olmaktadır.

 

E-ticaret Siteniz İçin Kullanabileceğiniz Video İçerik Türleri

Yazıların uzun olması kullanıcılar tarafından olumsuz olarak algılanırken, videoların kısa ve eğlenceli içeriklerden oluşması hem akılda kalıcı hem de zamandan tasarruf sağlayan bir uygulamadır. Videolu paylaşımlarla aynı zamanda şirketler müşterilerine hem daha etkin ulaşmakta hem de marka imajı sağlamaktadır. Videoları web sitenizde kullanacağınız gibi sosyal ağlar üzerinden paylaşarak da hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.

E-ticaret Siteniz İçin Kullanabileceğiniz Video İçerik Türleri Nelerdir?

·         Ürün tanıtan ve kullanımı hakkında bilgi veren videolar; Özellikle son zamanlarda sosyal ağlar üzerinden en sık gördüğümüz video tipidir. Şirketler ürün tanıtırken diğer yandan nasıl kullanacakları hakkında müşterilere uygulamalı olarak bunu gösterirler.

·         Şirketinizi anlatan videolar; Her zaman yaptığınız işlerle değil bazen kendiniz olmanızla da müşterilerinizi kendinize çekebilirsiniz. Bunu da şirket içinde ki eğlenceli anlarınızı ya da komik durumlarınızı youtube gibi platformlarda paylaşarak samimi olduğunuzu göstererek yapmanız da bir sakınca yoktur. Aksine müşterilerinizin sizleri kendisine yakın hissetmesinde etkili olacaktır.

·         Üretim Kademeleri Videoları; Ürünlerinizi tanıtırken kullanacağınız bir diğer yöntem tesislere giderek nasıl üretildiğini kullanıcılarınızla paylaşmaktır. Kullanıcılar bu şekilde ürünlerinizin nasıl ortay çıktığı hakkında bilgi sahibi olurlar hem de sizin etkileşime girerler.E-ticaret Siteniz İçin Kullanabileceğiniz Video İçerik Türleri

·         SSS Videoları; Müşterilerinizin size sık olarak yönelttikleri soruları video içerik halinde düzenleyerek onlarla paylaşabilirsiniz. Böylelikle kullanıcılar hem zamandan tasarruf edecek hem de bilgi almaları kolay hale gelecektir.

·         İndirim, Kampanya Videoları; Sosyal medya tarafından indirim ve kampanyalarınız hakkında video paylaşımları yapabilirsiniz. Kampanya ya da indirimde olan ürünlerinizin yer aldığı  ve özelliklerinden bahseden kısa süreli videolar oluşturabilirsiniz.

·         Ürün farklarının bulunduğu videolar; Son zamanlardan bunun en iyi örneklerini sosyal medyada yer alan telefon reklamları üzerinde sıklıkla görmekteyiz. Aynı grupta yer alan ürünler inceleme altına alınarak hangisinin daha iyi olduğu sonuca varılmakta ya da hangi ihtiyaçlara yönelik hangi ürünler alınması gerektiği sorusuna cevap aranmaktadır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin