Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret Sitelerinde Ziyaretçi Sayısı

Günümüzde oldukça iyi bir şirket olsanız dahi sanal ortamın rekabet dünyasına ayak uydurmalısınız. Sanal ortamda bütün firmalar eşittir. Bu durum da firmalar arası rekabeti oldukça arttırmaktadır.

 

 

Bütün firmalar kendi sitelerine ziyaretçi çekebilmek için bir çok çalışma yapmaktadırlar. Bugünkü yazımızda da sizlere e-ticaret sitenizin ziyaretçi sayısını artıma ile ilgili birkaç ipucu vereceğiz.

Peki E-ticaret Sitelerinde Ziyaretçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

Site Hızı Tüketicilerin  hiç sevmedikleri bir konu internet sitesinin yavaş olmasıdır.

E-ticaret siteniz mümkün olduğu kadarı ile hızlı bir şekilde açılmalı ve sayfalar arasında gezinti de yine aynı oranda hızlı olması gerekmektedir.

E-ticaret sitenize ziyaretçi çekmek için dikkat etmeniz en önemli konulardan birisi de site hızıdır.

Bunun yanı sıra Google arama motoru da siteleri indexlerken sitenin açılış hızına oldukça fazla önem vermektedir.

İçerik E-ticaret sitenize kaliteli ve özgün içerikler ekleyerek sitenizi güncel tutmanız gerekir. Böylelikle düzenli takipçilerinizin sitenizi her ziyaret ettiğinde yeni içerikler ile karşılaşacaktır.

Ayrıca farklı konulardaki içeriklerinize de farklı kullanıcılar ziyaret edecektir. Bunun yanı sıra Google arama motoru sitenizi indexlerken güncelleme sıklığına da önem vermektedir.

Arama motorları e-ticaret sitenizi ziyaret ettiği zaman yeni içerik görmediğinde ziyaret sıklığını azaltacağı gibi sitenizin sıralamasını da alt sıralara çekecektir. Bu nedenden dolayı e-ticaret sitenizi aktif kullanmalı ve güncel tutmanız gerekir. 

Görsel ve Video Kullanımı İçeriklerinizi hazırlarken olabildiğince görsel ve videolardan yararlanmaya çalışın.

Çünkü içeriklerinizi inceleyecek kullanıcılar hem sıkılmazlar hem de oldukça hoş bir görüntüye kavuşmuş olursunuz.

Görsellerin ve videoların doğru bir şekilde kullanıldığı içerikler her zaman daha fazla dikkat çekicidir.

Sosyal Medya Platformları İçeriklerinizi hazırladınız ve e-ticaret siteniz üzerinden paylaştınız. Daha sonra bu içerikleri sosyal medya platformları üzerinden de paylaşın.

Sosyal medya platformların da kullanıcıların dikkatini çekmeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca sosyal medya platformları üzerinden paylaşım yaparak da daha fazla kitleye ulaşır ve e-ticaret sitenizin tanıtımını yapmış olursunuz.

Tabii bu konuda önemli bir husus dikkat çekici içerikler oluşturmanız ve doğru zamanda paylaşmanızdır.

Tasarım E-ticaret sitenizin tasarımı sade ve bir o kadar da şık olmalıdır. Tüketicinin gözünü yormadan aradığını kolay bir şekilde bulabileceği bir site olmalı. E-ticaret sitelerinde ziyaretçi sayısı tasarım ne kadar iyiyse o kadar artar.

Karma karışık kategori yapılarından uzak durmalısınız. Bu tarz kategori yapısından hiçbir tüketici hoşlanmaz.

Bu neden ile basit ve kolay bir kategori yapısı tercih etmelisiniz. Renk seçiminizde de gözü yormayan renk tonlarını tercih etmeniz gerekir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin