Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret Sitelerinde Güven Sağlamanın Önemi

Günümüzde internetten yapılan alışveriş oranlarında bir artış görülmektedir. Her insan hayatında en az 1 kere de olsa internetten alışveriş yapmıştır.

 

Çoğumuz internetten alışveriş yaparken ödeme yöntemi olarak kredi kartı seçeneğini kullanmaktayız.

 

Peki, kredi kartımızın bilgilerini verdiğimiz bu siteler ne kadar güvenilir?

 

Tüketiciler internetten alışveriş yapacakları zaman hangi sitelerin güvenilir hangi sitelerin güvenli olmadığını dikkate alarak alışveriş yapmaktadır.

 

E-ticaret Sitelerinde Güven Sağlamanın Önemi

Peki, sitenizi güvenilir bir online alışveriş sitesine nasıl dönüştürebilirsiniz? Bugünkü yazımızda bu konuyu ele alacağız.

 

E-ticaret sitenizin güvenilir olmasını sağlamak için SSL (Secure socket layer) güvenlik ser
tifikasının olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Sanal pos entegrasyonunda da siteniz de SSL sertifikasının olup olmadığı kontrol edilmektedir.

 

E-ticaret sitenizde SSL sertifikasının olup olmadığını adres çubuğundan kontrol edebilirsiniz. Site adresinizin başında https:// yazısı ve rengi de yeşil ise sitenizde SSL sertifikasının bulunduğunu anlayabilirsiniz.
E-ticaret sitenizin tasarımı sitenizin güvenilir olup olmamasında büyük bir önem taşımaktadır. Tüketiciler sitenize girdiklerinde güven duymalıdırlar. E-ticaret sitenizin profesyonel tasarımı müşterilerinizde güven duygusunu oluşturacaktır.

 

E-ticaret Sitelerinde Güven Sağlamanın Önemi

Ürün detayı ve görseller sitenizin güvenilirliği açısından oldukça önemlidir. Müşterilerinizin ürününüz ile ilgili tüm soru işaretlerine cevap verecek tarzda detaylı bir açıklama yazmalısınız.

 

Ürün açıklamaları kadar ürünlerinizin görselleri de bir o kadar önemlidir. Ürün görselleriniz ürünlerinizi birebir yansıtmalıdır.

 

E-ticaret sitenizde iletişim bilgileriniz mutlaka bulunmalıdır.  Müşterileriniz bu iletişim bilgileri ile sizlerle iletişime geçmek istediklerinde mutlaka sizlere ulaşabilmelidir. Müşterilerinizin soru, istek ya da şikâyetlerine hızlı bir şekilde geri dönüş yapmanız güvenilirliğiniz açısından oldukça önemlidir.

 

E-ticaret sitenizde teslimat, iade, değişim gibi sözleşmelerin bulunmasına özen göstermelisiniz. Müşterileriniz ürün satın almadan önce bu bilgileri inceleyecektir. Ayrıca bu gibi sözleşmelerin e-ticaret sitenizde bulunması yasal bir zorunluluktur.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin