Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret sitelerinde müşteri ilişkileri oldukça etkin bir konudur yani çok önemlidir. Kaliteli bir müşteri ilişkileri veriyor olmak kullanıcılarınızla daha etkin ilişkiler kullanmanıza olanak sunar ve kullanıcılar ne kadar mutlu hissederse sitenizin başarı performansı da bir o kadar artacaktır.

canlı destek

 

Müşteri ilişkilerinizde level atlamak için çağrı merkezine yönelmeniz oldukça normal bir davranış olacaktır fakat bununla beraber tüketicilere en kısa sürede ulaşmak ve anlık sorularını yanıtlamak için site üzerinden canlı destek hizmeti sağlayan programlardan fayda alarak tüketicilerinize ulaşmanız mümkündür.

 

Peki Canlı Destek Sistemi E-ticaret Sitelerinde neden tercih edilmeli? Ne gibi avantajlar sağlıyor?

Kullanıcılara kolay bir iletişim ağı sağlar:

Müşteri ilişkilerin de hazır cevap olmak yani müşterilere saniyesinde ulaşmak oldukça önemlidir. Çağrı merkezlerinde oluşan telefon aramaları sayesinde bazen tıkanmalar meydana gelebiliyor ve kullanıcılar telefonda uzun süre beklemek zorunda kalıyor. Bu tabloda tabi ki kullanıcıların canlarının sıkılarak telefonla ulaşmaktan vazgeçmelerine neden oluyor.

Bunun önüne geçmek için sitenize belirli bir sayıda ücretsiz olan sonrasında isterseniz ücretli olarak sayısını arttıracağınız canlı destek programlarını ekleyerek kullanıcılarınıza site üzerinden anında ulaşabilirsiniz.

Fiyatlar oldukça düşüktür:

Canlı destek programları çağrı merkezlerine oranla daha az maliyetlere neden olacaktır. Telefonda ki elemanlar bir anda bir kullanıcı ile ilgilenirken canlı destek sistemi üzerinden bir eleman aynı anda iki üç kullanıcıya yetebilmektedir. Bu da düşük maliyet demektir.

Dönüşüm ve satış oranlarını arttırır:

Canlı destek sistemi sayesinde kullanıcıların problemlerine anında yanıtlar sunabilirsiniz. Bir ürün alırken o kısımda problem yaşayan ya da hangi ürünü alacağına karar veremeyen bir kullanıcı telefonda bunun uzun süreceğini düşünerek canlı destek üzerinden site ilgililerine ulaşmayı düşünebilir.

Kullanıcıların isteklerini doğru bir şekilde anlayarak onu doğru yönlendirmeniz haline iadeler azalacak satışlar yükselecektir.

 

Müşteriler hakkında veri toplamanıza olanak sağlar:

Canlı destek sistemi sayesinde kullanıcılar hakkında veriler toplar, en çok nerede problem yaşadıklarını görebilirsiniz. Buradan aldığınız veriler sonucunda da siteniz üzerinden gerekli çalışmaları uygulayabilirsiniz. Kullanıcılarınız dan almış olduğunuz bildirimleri dikkate alarak sitenizde iyileştirilmesi gereken kısımlar üzerine yönelerek kullanıcılarınızı mutlu edebilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin