Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E -Ticaret Siteleri İçin Tasarım Önerileri

E -Ticaret Siteleri İçin Tasarım Önerileri

 

E -ticaret sitenizin daha fazla ziyaret edilmesini ve kullanıcı oranının artmasını istiyorsanız eğer kullanmanız ve dikkat etmeniz yöntemlerden birisi de sayfa tasarımının güzel olmasıdır.

Bunun birinci adımı satış işlemini müşteriyi oyalamadan yapmaktır. Yani herhangi bir müşteri rastgele bir ürünü almak istediği zaman çeşitli bir butona tıkladığında önüne olay ile bağımsız ve alakasız farklı butonlar ve siteler çıkmamalı, müşteri alışverişini kolay ve rahatça halledip siteden memnun bir şekilde ayrılabilmelidir.

Sitenizin tasarımı kolay ve anlaşılır aynı zamanda sade ve ilgi çekici olmalıdır. Peki bu ne demek? Bir müşteri sitenize girdiği zaman istediği ürünü tek bir seferde bulmalıdır.

Eğer bulamazsa ya da sitenizin karışıklığında kaybolur ise bu sitede vakit kaybetmek istemeyecek ve beklemek yerine sitenizden çıkarak başka bir siteye girecektir. Tasarımdan önce kullanacağınız sitenin adı kolay olmalı ki kullanıcılar sitenize kolay ulaşabilsin.

E Ticaret Siteleri İçin Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

° E-ticaret site tasarımı yaparken mutlaka tasarımı sektörünüzle ilişkilendirmelisiniz. Sektörünüzle uyumlu olmayan site tasarımları kullanıcıların bunu garipsemesine neden olabilir.E -Ticaret Siteleri İçin Tasarım Önerileri

° E-ticaret site tasarımınızda her şeyden önce bariz bir şekilde emek olmalıdır.

° Gelişi güzel bir şekilde tasarlanmış bir site kullanıcılarda güvensizlik oluşturarak onların siteyi terk etmesine neden olur fakat emek harcanarak hazırlanmış tasarımı güzel olan bir site her zaman rakiplerini geride bırakır.

° E-ticaret site tasarımınız şık olmalıdır. Sayfa düzeniniz kesinlikle karışık olmamalıdır ve kopya olmamalıdır.

° E-ticaret site tasarımınızda özgün bir tarz ve sade renkler seçmeniz gerekmektedir. Sitenize fotoğraf yüklerken satacağınız ürünün çekiliş şekli de çok önemlidir.

° Her zaman ürününüzün arka planına siyah, gri ya da beyaz gibi renkler koymalısınız. Çünkü karmaşık renkler fotoğrafta ürünü kötü gösterecektir.

° Ürünlerde renk beden gibi seçenekleri de müşteriye sıralamanız gerekmektedir.

° Bu tür şeyleri sıralarken müşteriyi sıkmamak için tek bir butonda beden ve renk seçmesini sağlayabilirsiniz.

° Sayfanızın nedenini ve amacını açıklarken yazı kullanmak yerine özgün bir video tercih edin. Bu her zaman müşterilerin ilgisini çekecektir.

° Sayfa tasarımınızı oluştururken mutlaka ve mutlaka kullanıcılarınız için bir kullanıcı yorumu köşesi oluşturun. Bu sayede hem güzel bir sayfa düzeniniz, hem de kendinizi geliştirmek için size fikirlerini beyan eden müşterileriniz olacaktır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin