E-ticaret Siteleri için Mobil Seo Nasıl yapılır?

rawpixel com 594848 unsplash

E-ticaret Siteleri için Mobil Seo Nasıl yapılır?

Son zamanlarda akıllı cihazlara olan talebin artması ve akıllı cihazlara yönelinmesi ile beraber, online ortamda mobilden giriş yapma oranı da bir hayli artmıştır. Türkiye’ de yedi milyona yakın internet kullanıcısı sadece mobilden giriş yapan kullanıcı sayısı bulunmaktadır.

Mobile SEO Metrikleri

M- internet tanımının ortaya çıkmasıyla beraber e-ticaret pazarı da kendini bu konuda geliştirerek mobil seo kavramını devreye sokmuştur. Mobilden yapılan aramaların giderek çoğalması sonucunda web sitesi sahipleri bu alana eğilmeye karar vermişlerdir.

Mobilden yapılan aramalarda üst sonuçlara taşınmak için mobil seo önem kazanmış bununla ilgili e-ticaret siteleri de gerekli çalışmaları yapmaya başlamıştır.

 

İnternet adresleri, akıllı cihaz ekran botutlarının farklılıkları, kullandıkları işletim yazılımları, internete bağlanma hızları ve daha birçok özelliğe ayak uyduracak şekilde çalışmalar planlanmakta ve bu sayede mobilden gelen kullanıcıların sayısında artış olmasına özen gösterilmektedir.

 

E-ticaret Siteleri için Mobil Seo Nasıl yapılır?

Tasarımda Mobil Uyum:

 

En başta e-ticaret siteniz responsive tasarıma sahip olmalıdır.

igor ovsyannykov 329196 unsplashYani akıllı cihazlarda siteye gelen her kullanıcının girdiği cihaz ve ekrana göre yeniden boyutlanmalıdır. Aynı zamanda ekrana uygun sekilde kullanıcıların karşısına gelmelidir. Bu adım sizin arama motorlarında üstte çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Etkili Organizasyon:

 

Bir plan çerçevesinde çalışmaları yapmak, başarılı olmak ve sonuca ulaşmak için atılacak en uygun adımdır. Kullanıcıların sitenizden beklentileri ve ne kadarı karşıladıkları ya da karşılamak ne gibi hamleler yapılacağı devamında buna uygun planlar tasarlanmalıdır.

Analizlerden Faydalanın:

 

Sİtenize gelen kullanıcıların deneyimlerini inceleme altına almak için analizler mükemmel bir detaydır. Kullanıcıların nerelere tıkladıkları, ne kadar süre ile hangi sayfada oyalandıkları ve ne gibi istekleri olduğu gibi sonuçlar bulmak için analizler faydalanabilirsiniz.

Site yüklenme hızları:

 

İnternet sitesinin yüklenme hızı, kullanıcıların siteden hemen ayrılmalarında etken teşkil eden en büyük unsurdur. Bu nedenle sayfanızın hemen açılmasına, içeriklerin hızlı bir sekilde yüklenmesine yönelik çalışmalar yapın. Bunu aynı sekilde analiz araçlarıyla da kontrol ederek kullanıcılarınıza minimum sürede alışveriş keyfi yaşatın.

Kullanıcı Dostu Tasarım:

 

Tasarım var tasarım vara. Karmaşık olanı var basit olanı var özel tasarım olanı var. Ne olursa olsun kullanıcıları yormayacak onları kısa sürede aradıkları ürüne ulaştıracak ve gözü yormayan renklerden oluşan bir tasarım tercih edilmelidir.

 

Demo Talebi

Merkez : Acıbadem Mah Çeçen Sk. Akasya Residence A1 Kule No:150 ÜSKÜDAR İSTANBUL