Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret Seo TeknikleriE-ticaret sektörü hızla yükselmeye ve yeni markalar inşaa etmeye devam etmektedir. Bunun nedeni e-ticaret kullanıcılarının müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını karşılaması için farklı uygulama ve ihtiyaçlara cevap vermesindendir. Günümüzde giderek artan online mağazalar sayesinde tüketicilerde hem maliyetlerden hem de zamandan tasarruf sağlayarak oldukları hem ortamdan alışverişlerini tek tıkla gerçekleştirebilmektedirler. Böylece sektörde ki rekabette hız kesmeden yeni bir düzen haline gelmekte ve sektöre yenilikçi girişimlerin katılımı sağlanmaktadır.

E-Ticaret SEO Teknikleri Nelerdir?

E-ticaret sitelerinde müşteriler için farklı olan ve seçimlerde etken olan özelliklerden biri de ürünlerin ya da hizmetlerin açıklamalarının ve tanıtımlarının özgün olması ve seo çalışmaları için stabil ortam oluşturulmasıdır.

Tek blog uygulamasıyla arama motorlarında ön plana çıkmak zor olsa da E-ticaret SEO Tekniklerini bilmek ve bunların tümünü uygulamak esas olan konulardandır.

Peki  E-Ticaret SEO Teknikleri Nelerdir?

İçeriklerin Önemi; Sitenizin hedefine ve Pazar payına eş değer sitenize tüketici ziyareti akışını sağlayacak çalışmaların başında içeriklerinizde, makalelerinizde özgün olmak başı çekmektedir. Bunun anlamı ürünlerinizde yer alan tanıtım yazılarınızda ya da sitenizde yer alan ürün açıklamalarında kendinize ait açıklamaların olması başka sitelerden alıntı ya da kopya metinlerden uzak E-ticarette SEO Teknikleridurulmasıdır. Aynı şekilde sitenizde yer alan ürün ya da hizmetlerin görsellerinde de özgün olabilir, görsellere yönelik seo çalışmaları yapabilir, banner ve tasarımlarınızı özgün bir şekilde inşaa edebilirsiniz. İçerikler hem arama motorlarında ürün aramalarında baş sıralarda gelmenizi sağlayacak hem de müşteriler açısından farklı olmanızı sağlayacak bir unsurdur.

Site İçi Çalışmalar; E-ticaret sitenizin içinde, tasarım çalışmalarında ya da scriptlerde yapılacak stratejiler anlamını taşımaktadır. E-ticaret SEO Teknikleri arasında yer alan bu çalışma bazı unsurları taşımalıdır. Bunlardan ilki alan adınızın yani domaininiz seçiminde sektörünüzle ya da anahtar kelimelerinizle ilgili alan adınıza sahip olunmasıdır. Bir diğer unsur olarak altyapınızın tutulduğu sunucu özellikleri ön plana çıkmaktadır. Yine tasarım konusunda konsept bir tasarım ve scriptler kullamak fayda sağlayacak çalışmalar arasında sıralanmaktadır. E-ticaret sitelerinde yine özgünlük haricinde önemli konulardan biri site güncelliğidir. Örnekle açıklayacak olursa kullanıcılar sitenize her uğradıklarında aynı haftanın ürünleri görsellerini ya da ürünlerini görüyorlarsa işinizi oldukça zordur, baştan hatırlatmak isterim. Bu kullanıcılarınızın sık ziyaretlerini sekteye uğratacak sebeplerdendir.

E-ticaret Seo TeknikleriSite Dışı Çalışmalar; E-ticaret SEO Tekniklerinin arasında yer alan bir diğer çalışmadır. Bu çalışmalar arasında sitenizin web master tools kaydı, sitenizin dmoz kaydı, baclink alımı, blog kayıt ve paylaşımları gibi çalışmalar yer almaktadır. Ancak sitenizle ilgili bilmeniz gereken ilk açıldığı zamanlarda hemen baclink almamanız gerektiğidir. İlk zamanlar da daha çok seo çalışmalarına yönelik sonra sitenin bilinirliği arttıktan sonra site dışı çalışmalarınıza yönelebilirsiniz.

Reklam Vermek; E-ticaret SEO Tekniklerinden yine etkili ancak maliyetli olan bir yöntem de reklam çalışmaları yapmaktan geçmektedir. Hiç tereddütsüz dile getirmek gerekir ki reklam çalışmaları sitenizin kısa sürede ön planda yer almasına ve sitenizin trafik oranların da fayda sağlayacaktır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus potansiyel müşterilerinize ulaşmaktan geçmektedir. Bir sitede seo çalışmaları ne kadar etkili ve vazgeçilmez ise reklam da o denli etkili ve vazgeçilmez ancak maliyetli çalışmalardandır.

Reklam çalışmalarında Google Adwords ile ortak bir çalışma yapabilir, Ajanslara reklam verebilir, başka sitelerden reklam alabilir ya da pop-up benzeri reklam çalışmaları yapabilirsiniz. E-ticaret SEO Teknikleri için yer alan reklam çalışmalarında daha bir çok farklı şekilde reklam vermeniz olasıdır.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin