Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

eticaret-seo-danismanligiE-ticaret siteleri, İnternetten hızlı ve güvenli olarak alışveriş yapabildiğiniz ya da herhangi bir hizmet satın alabildiğiniz mecraların tümüdür. SEO, sitenizle ilgili makale, backlink, tanıtım vb. çalışmalarınızı yaparak ya da SEO ile ilgili bir çalışma satın alarak doğal yollardan arama motorlarında yükseltmenizdir.

E-ticaret Seo Danışmanlığı

E-ticaret Seo Danışmanlığı, E-ticaret sitesi sahibi kişi ya da kurumlar için geliştirilen anasayfa ve iç sayfaya yönelik arama motorlarında sitenin başarı ve sıralamasının arttırılmasına yönelik aynı zamanda ürün satışlarını da etkileyen belirli bir ücret karşılığı sunulan danışmanlık hizmetidir.

E-ticaret Seo Danışmanlığı

E-ticaret Seo Danışmanlığı için belirlenen minimum süre 3 aydan başlamaktadır. 3 aydan daha kısa bir sürede seo konusunda başarı sağlamak ve verim kazanmak neredeyse imkansızdır. Arama motorlarında sitenizin indexlenmesi farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra yapılan çalışmalar genel olarak 2-3 haftalık bir zaman diliminde etkisi gösterir, sıralamada yükselmeler 2. Ayın başlarına doğru etkilerini gösterir. Ayrıca yapılan seo çalışmaları zamana yayılmalı, birey ya da firmalara yapılan işle ilgili analizler ve sonuçlar iletilmektedir.

E-ticaret Seo Danışmanlığı genel olarak şu çalışmalardan oluşmaktadır;

 • Sitenin analiz edilmesi,
 • Site içi optimizasyon çalışmaları,
 • Rakip analizleri,
 • Rekabet analizleri,
 • Sosyal medya çalışmaları,
 • Google Webmaster tools kaydı,
 • Özgün forum ve blog tanıtımları,
 • Ürün ve kategori bazlı seo çalışmaları,
 • Özgün makale ve makale yazıları,
 • Whois Baclink,
 • Dizin ekleme gibi çalışmaları kapsamaktadır.

Firmalara göre bu çalışmalar arttırılabilmektedir.

E-ticaret Seo Danışmanlığı belirli strateji ve iş planına göre uygulanmalıdır. Yine E-ticaret Seo Danışmanlığı da kendi içerisinde çeşitlenmekte ve fazlalaşmaktadır. Danışmanlık sürecinin E-ticaret Seo Danışmanlığıiçerisinde yer alan ürün bazlı seo danışmanlığı, kategori bazlı seo danışmanlığı, sosyal medya pazarlama gibi faaliyetler de yer almaktadır. Bunun için çalışacağınız firma ile ilgili detaylı araştımalar yapmalı ayırdığınız bütçeyi çöpe atmamalısınız.

 Ürün Bazlı Seo Danışmanlığı; Danışmanlık hizmeti içerisinde yer alan ürün bazlı seo çalışmaları önemli faktölerdendir. Site için özgün anahtar kelime belirlemeleri yapılmalı, başlıklar, açıklamalar ve anahtar kelime gruplandırmaları sektöre uygun ve doğru şekilde yapılandırılmalıdır.

 Kategori Bazlı Seo Danışmanlığı; Önceden belirlenmiş ya da karar verilmiş kategorilere yönelik yapılan danışmanlık hizmeti site ve çalışmalar için stratejik bir öneme sahiptir. Örnek verecek olursak; “E-ticaret”/ “E-ticaret Paketleri” kategorisinde satmış olduğunuz “Platinum Paket” ürünü arama motorları aramalarında binlerce web sitesinde yer alabilmekte, sonuçlar çıkabilmektedir. Kategori bazlı seo çalışmalarında ise stratejik önem burada etkisini göstermektedir. Kategorilerde yer alan hiyerarşik yapının tam ve düzenli şekilde kurulması ve yapılandırılması, kategorilere özgün anahtar kelimeler ve metaların girilmesi sağlanmalıdır.

Sosyal Medya Pazarlama;Sosyal medya pazarlama stratejileri geleceğin etkili pazarlama taktikleri arasında yer almaktadır. Sosyal ağlar üzerinden (Facebook, Twitter, Linkedin, Google Plus, Flicker, Instagram, Pınterest vb.) yapılan tüm paylaşımlara sosyal medya pazarlama diyebiliriz. Ürün, hizmet ya da marka bilinirliliğinizin arttırılmasına yönelik E-ticaret Seo Danışmanlığı hizmeti aldığınız firma tarafından kampanya, duyuru ya da pazarlama faaliyetlerinizin yapılmasıdır.

 Son zamanlarda tüketicilerin sosyal mecralara olan düşkünlüğü ve zamanlarının çoğunu bu mecralarda geçirmeleri sosyal medya pazarlamanın önemini arttırmıştır. Sosyal medya önemi bu kadar vurgulanınca firmalarda bu sosyal ağları kendileri için fırsat haline çevirmeyi başarmışlardır. Bu nedenle firmanızın sosyal medya hesapları yoksa hemen açılmalı, kampanya, duyuru ve diğer paylaşımlar sosyal medya üzerinden kullanıcılarla buluşturulmalıdır.

E-ticaret Seo Danışmanlığı hizmetinden sonra da bu çalışmalara devam edilmeli, sosyal medya çalışmaları bir köşeye bırakılmamalıdır. Çünkü; arama motorları sosyal medya başarınızı ve popülerliğinizi de seo içerisinde ele almaktadır.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin