Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret Sektöründe 2017 Teknoloji Trendleri Nelerdir? Son dönemde e-ticaretteki büyük ilerleme bu alanda yapılan yatırımların artmasına vesile olmuştur.

 

2016 yılı e-ticaret istatistiklerini inceleyen e-marketer şirketi 2016 yılının toplam perakende fiyatlarını %8,6 sının e-ticaret yollarıyla gerçekleştirdiği belirten bir makale yayımladı.

 

Bu oranın maddi karşılığı 1,915 trilyon dolara denk düşmektedir.

 

Müşterilerin her dönem değişen tüketim alışkanlıklarını göz önünde bulundurduğumuzda bu oranın diğer yıllarda da değişmesi kaçınılmaz bir gerçek. Bu gelişimi dikkate alan e-ticaret firmaları daha sorunsuz bir hizmet verebilmek adına bu verileri dikkate alacaktır.

 

E-ticaret Sektöründe 2017 Teknoloji Trendleri

2017 yılında büyük ihtimalle gerçekleşmesi mümkün olabilecek durumları sizler için listeledik;

 

2017 E-ticaret Trendleri

E-ticaret dronları ; Amazon tarafından duyurulan Amazon Prime Air konsepti ile hava yolu taşımacılığına yeni kapılar açan bu sistem 2017 yılının Nisan ayında satışa sunulması tahmin ediliyor.

 

İngiltere de ilk teslimini gerçekleşen Amazon dronları ülkemizde satışı için gerekli izinler bekleniyor.

 

E-cüzdanlar; Apple pay Samsung pay, paypal stripe ve  gibi birçok şirket kendi e-cüzdanlarını oluşturmuş bulunuyorlar.

 

Yakın bir tarihte tüm şirketlerin bu tarz cüzdanlara sahip olacağı öngörülüyor sitelerin bu ödeme biçimi ile ödeme kabul edebilmeleri için sistemlerini uyumlu hale getirmeleri gerekiyor.

 

E-ticaret Sektöründe 2017 Teknoloji Trendleri Sosyal Ticaretim Yükselişi

Alışveriş yapmadan önce sosyal medyada danışmadan konu hakkında açıklama yapmadan alışverişe çıkamaz olduk.

 

Bunu fark eden girişimciler direk bu alanlardan satışı gerçekleştirebileceğimiz yazılımlar gerçekleştirebileceğimiz sistemler oluşturup, bunu piyasaya sürmeye başladılar.

 

Dünyaca ünlü Shopify firması. Facebook sayfaları ve mesajlaşma uygulamasıyla uyumlu çalışan ve doğrudan Facebook üzerinden satın alma işlemi tamamlama hizmeti sunan uygulamasını yakında piyasaya sundu.

 

E-ticaret Sektöründe 2017 Teknoloji Trendleri

E-ticaret yazılımlarındaki Gelişim

E-Ticaret Paketleri hali hazırda bulunan e-ticaret firmalarının verdiği hizmet günden güne iyi bir hal alsa da müşteri davranışlarına göre analiz edip şekillenebilen e-ticaret sistemleri otomatik asistanlar ve mesaj sistemleri sayesinde önemli yollar katledilecektir.

 

Kanallar Arası Uyumluluğun Güçlendirilmesi

Kanallar arası uyumluluk konusu e-ticaret uygulamalarının gündeminde yer almaya devam edecektir.

 

Sağlanan hizmetin ya da ürünün bütün kanallarda aynı özellikleri paylaştığı tümleşik satış modeli olarak özetleyebileceğimiz omnichannel anlayışı, e-ticaret çözümlerinin diğer satış kanalları ile bir arada çalışmasını esas almaktadır.

 

Teknolojik gelişmeler ışığında çok kanallı ve uyumlu satış modellerinin birçok satıcı ve e-ticaret yazılımcısı tarafından benimseneceği ve yeni uygulamalar ile müşteri deneyiminin güçlendirileceği öngörülmektedir.

 

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin