Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası
e-ticaret satışını artırın

Canlı sohbet gibi gerçek zamanlı bir iletişim aracı kullanarak benzer kişisel dokunuşları çevrimiçi olarak sunabilirsiniz. müşterilerin%51’inin canlı sohbet sunan bir siteden satın alma olasılığı daha yüksek ve neredeyse yarısının da canlı sohbet seçeneği olan bir web sitesine dönme ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyorlar. Böylelikle e-ticaret satışını artırın.

1. Yoğun trafik pencerelerinizi görevlendirin

Bir tuğla ve harç deposunun hafta sonları ve tatiller için ekstra satış görevlisi getireceği gibi, çevrimiçi mağazanız en yoğun olduğu zaman sohbet etmek için hazır olmak istersiniz. Mağaza web sitenize Google Analytics’i ekleyerek trafik düzeninize ayrıntılı olarak göz atabilirsiniz.

Sohbete başlamak için hazır olduğunuzda, en yoğun trafik sürelerinizden birinde 1-2 saatlik bir vardiya seçin. Kaç tane sohbet aldığınıza ve bunlardan kaçının üretken olduğuna dikkat ettiğinizden emin olun (bir ziyaretçiyi satın almaya daha yakın hale getiren yararlı bilgiler sağladınız mı?) Bir veya iki ay boyunca farklı yükseklerde sohbet etmeyi deneyin. trafik pencereleri. Sonunda, sohbette müsait olmak için birkaç önemli zamana gireceksiniz.

2. Sohbet kutunuzu kimin göreceğini kontrol edin

Canlı sohbet yazılımınız, web sitenizde “sohbet için tıkla” düğmesinin ve sohbet penceresinin ne zaman ve nasıl görüntüleneceği konusunda size önemli bir kontrol sağlamalıdır. Sohbet seçeneğini gösterip gizleyebildiğinizden ve ziyaretçinin hangi sayfada bulunduğu, göz atmaya harcadıkları zaman ve konumlarına (IP adresine göre) dayalı ölçütleri otomatik olarak gönderdiğinizden emin olun. Bunu mevcut aracınızla başaramazsanız, yazılım sağlayıcıları değiştirmeye bakın; hedefleme yetenekleri, küçük bir ekip olarak başarınız için kritik öneme sahip olacaktır.

Sitenizdeki her yerde sohbet seçeneğini gizleyerek başlayın ve ardından stratejik olarak görüntülemek için kurallarınızı ve ayarlarınızı ayarlayın. Örneğin, şunları yapmak isteyebilirsiniz:

  • Sohbet seçeneğini yalnızca satın alma akışındaki önemli anlarda, örneğin bir ziyaretçi alışveriş sepetine bakarken gösterin
  • Sohbet seçeneğini yalnızca yeni ürünler veya en çok satanlar içeren sayfalarda gösterin
  • Sohbet penceresini genişletin ve yeni bir ziyaretçi sitenize girdikten 20-30 saniye sonra kısa bir tebrik gönderin
  • Sohbet seçeneğini yalnızca e-posta promosyonlarından, dijital reklamlardan veya diğer pazarlama kampanyalarından gelen ziyaretçilere gösterin
  • Yalnızca belirli coğrafyalardaki ziyaretçilere sohbet seçeneklerini göster; örneğin, web siteniz İngilizce ise, ziyaretçileri İngilizce konuşulan bölgelere çekmeye odaklanın

3. Miktar üzerinde kaliteyi vurgulamak

Sohbet yazılımınızı belirli sayıda eşzamanlı sohbete bastığınızda sohbet kutunuzu otomatik olarak gizleyecek şekilde yapılandırın; Ekibimiz kişi başı beş kişiyle başlıyor. Ayrıca, zorlu bir ziyaretçiyle karşılaşırsanız, bir ürün veya sipariş araştırması için zamana ihtiyaç duyduğunuzda veya bir mola verebileceğinizi düşündüğünüzde, sohbeti manuel olarak gizlemekten çekinmeyin.

Kaliteli sohbetlere öncelik verdiğinizden emin olmak için bir sohbet öncesi anket de kullanabilirsiniz. Ziyaretçilerin bir sohbete başlamadan önce temel ayrıntıları (adı, iletişim bilgileri, şirketi ve rolü ve / veya sorularının özeti gibi) belirtmelerini isteyerek, sizinle ciddi olarak ilgilenmeyen bazı kişileri filtrelersiniz. ürünleri. Ayrıca, sohbet başladığında hızlı yanıtlar ve alakalı öneriler sunmaya daha iyi hazır olursunuz.

4. Mağazayı geliştirmek için geri bildirimleri takip et e-ticaret satışını artırın

Web sitenize gelen ziyaretçilerin markanız hakkında nasıl düşündükleri ve hissettikleri, ihtiyaçlarının ne olduğu ve onları ne karıştıran, sinirlendiren ve sevindirdiğine dair yeni bir bakış açısı geliştirmek sadece birkaç hafta süren bir sohbet alır. Vitrininizi ve ürünlerinizi geliştirmek için bu perspektifi kullanırsanız, satın alımlarda ve e-ticaret satışını artırın. Ayrıca, ziyaretçilerden aldığınız temel sorgulama sayısını azaltacak ve sohbet sorularınızda daha zor zamanlara ve yüksek dokunuşlu satışlara odaklanmak için daha fazla zaman bırakacaksınız.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin