Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E ticaret Profesyonellik ister. Bu Kuralı Asla Unutmayın

E-ticaret neden tercih edilmeli ? Webde Ticaret E-ticaret paketleri asla kaybettirmez. Sınırsız ticaret çağı artık Genel itibariyle e- ticaret, bir veya daha fazla ürünü veya hizmeti satın almak isteyen müşteri ile ürününün satışını yapan firmanın internet aracılığıyla gerekli alt yapı sağlayarak ürünün satışının yapılmasını sağlayan sisteme e- ticaret denir.

E-Ticaret = RGS YazılımE-Ticaret Neden Tercih Edilmeli

İnternet pazarında yer almasını ve dünyada tanınmasını sağlayacak bir alışveriş ortamı sağlar.

E-Ticaret paketlerimizde sizin için gerekli olan yazılım, entegrasyon, güvenlik, destek, eğitim, güncelleme, pazarlama ve benzeri tüm sistemler altyapımızda mevcuttur.

Sistemlerimizin ve güvenlik, hız ve kaliteli altyapısı ile sürekli güncellenen, desteklenen bir e-ticaret hizmeti oluşturmuştur.

E-ticaret neden tercih edilmeli derseniz:

Hızlı yaygınlaşan internet çılgınlığı, insanları masalarının başlarına ve evlerine hapsediyor, böylelikle bir çok kullanıcı alışveriş alışkanlıklarında geleceğin teknolojisine ayak uydurmuş değişkenlik göstermektedir.

Öyle ki bu durumda mağaza sahipleri de bu durumun farkındadır. Bir çok orta ve büyük ölçekli mağazaların yerini E-ticaret sitelerine bırakacak ve rekabet artık mağaza sahipleri içinde internet üzerinde devam edecektir.

Ne yapılırsa yapılsın artık mağazalar yerlerini e-ticaret sitelerine bırakacaktır. Çünkü günümüz teknolojisi bunu gerektiriyor karlı alışverişin yeni adresi artık e-ticaret web siteleridir.

Çalışma mantığı :

E-ticaret neden tercih edilmeli sorusuna yanıt olarak çalışma prensibi olduğunu söyleyerek açıklayalım. Potansiyel bir müşteri satın almayı düşündüğü ürünü, hizmeti bir arama motoru yardımı ile veya daha önceden ziyaret etmiş olduğu bir e-ticaret sitesine giriş yaparak bulur. Müşteri ürünün özelliklerini, fiyatını, taksit ve kargo seçeneklerini, arıza, iade, garanti prosedürünü inceler.

Eğer incelemiş olduğu ürünün satın almayı düşündüğü ürün olduğuna kara verirse ve e-ticaret sitesindeki kriterler kendisi için yeterli ise alışverişini tamamlamak için gerekli adımlar ile alışverişine devam eder. Müşteri ürünü satın almak için kendisinden istenilen bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra ürünü birkaç dakika içerisinde satın alır. Satın almış olduğu ürün kargo ile birkaç gün içerisinde ( bu süreç firmalara göre değişkenlik göstermektedir) kendisine teslim edilir. Bir e-ticaret sitesinin firma sahibine kazandırdığı birçok avantaj vardır.

Fiyatlandırma :

Bir e-ticaret web sitesine sahip olmanın en büyük avantajı, düşük maliyet ile yüksek adetlerde satışlar yapmaktır. Bir örnek vermek gerekirse büyük bir alışveriş mağazası açmayı düşünüyorsunuz. Her mağaza sahibinin istediği gibi yüksek miktarlarda ürün satmayı hedefliyorsunuz. Ancak yapacağınız satışın getirisine oran açacağınız mağazanın konumu, büyüklüğü, çalışacak personel sayısı gibi birçok etkene bağlıdır. Ama e-ticaret sitelerinde böyle bir kaygı yoktur. Bir e-ticaret sitesinin maliyeti ortalama olarak belli fiyat aralıklarındadır.

Yıllık ödemelerde hemen hemen tahmin edilebilir. e-ticaret siteleri için elektrik, su, çok sayıda personel, yüksek miktarlarda kira vb. gibi külfetler getirmemektedir. Ayrıca bu durum müşteriler içinde büyük bir avantajdır. Çünkü çok fazla bir maliyet gerektirmeyen e-ticaret sitelerinde satışı yapılan ürün ve hizmetlerin fiyatları mağazalara göre daha düşük oranlardadır. Bu nedenle e-ticaret siteleri gün geçtikçe hızla çoğalmakta ve müşteriler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. “Sizde internet dünyasında bir e-ticaret kapısı açın.

Güvenlik (Secure) :

E-ticaret neden tercih edilmeli sorusuna güvenlik cevabıyla devam edelim. Sitelerinin hemen hemen hepsi çeşitli SSL Güvenlik Sertifikaları ile müşterilerini kredi kartı ile yapılan alışverişlerde korumaktadır. 128 Bit şifreleme sistemi ile korunan e-ticaret sitelerinde kredi kart çalınma durumu neredeyse sıfırdır. 128 Bit’lik bir şifreleme sisteminin kırılması için günümüz teknolojisinde 40 bin dolarlık bir yatırım ile 80 bilgisayarın işlem yapması gerekmektedir. Buda şu anda bulunduğumuz teknolojide çokta mümkün olmayan bir durumdur. Böyle bir açık çıksa bile zaten 256 Bitlik şifreleme sistemleri yolda E-ticaret sitesinin bir diğer avantajı ise mağaza kapasitesinin sınırsız olmasıdır. Şimdi açacağınız bir e-ticaret web sitesi ile kendinizi ne kadar çabuk tanıtırsanız gelecekte o denli büyük olursunuz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin