Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

E-ticaret için Online SEO Aracı MySeoTool

My SEO Tool sitesi arama motoru optimizasyonuna (SEO) önem veren e-ticaret siteleri tarafından kullanılması oldukça faydalı olacak bir çevrimiçi ( online ) sitedir. Bu site sayesinde anahtar kelimelerinizde Google ve Bing’ de kaçıncı sırada olduğunuzu saptayabilir, günlük olarak değişimlerinizi kolayca takip edebilirsiniz. İngilizce olarak hizmet sunmakta olan www.myseotool.com sitesinin ayrıca diğer tüm özelliklerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Bu sitenin size sunmuş olduğu özelliklerden bahsedecek olursak;

 

 

 

E-ticaret için Online SEO Aracı MySeoTool Ne İşe Yarar ?

 

Competitive Analysis ( Rakip Analizi )

 

Arama motorlarında bulunan sıralamalarını öğrenebilmek için girmiş olduğunuz kelimelerinizde rakiplerinizin ve sizlerin ortalama olarak kaçıncı sırada olduğunuzu gösteren bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde örnek olarak girmiş olduğunuz 10 kelimenin ortalaması baz alınmaktadır. Aynı zamanda rakiplerinizin de bu kelimelerde ortalamaları alınmaktadır. Bu özellik sayesinde hem kelimelerde ortalama kaçıncı sırada olduğunuzu öğrenebilir hem de yapılan çalışmaların siteye ne denli bir faydası olduğunu bir bütün halinde ele alabilirsiniz.

Siteye üye olduktan ve sizden istenilen işlemleri tamamladıktan sonra, sağ kısımda bulunan Competitive Analysis kısmına tıklayarak bu karşılaştırmayı yapabilirsiniz. Sadece bütün kelimelerinizin ortalaması değil aynı zamanda tek bir kelimede rakiplerinize göre kaçıncı sırada olduğunuzu görebilirsiniz. Yine sağ kısımda bulunan Analyze alanından All Keywords yerine istenilen kelimeyi seçmeniz yeterli olacaktır.

Rakip analizi yapılırken verilen diğer önemli bilgiler ise alınan link sayıları, mozRank, sayfa otoritesi ve alan adı (domain) otoritesidir. Bu değerler diğer siteler arasında mevcut durumunuzu göstermekte ve arama motoru optimizasyonunda daha üst sıralarda yer alabilmek için yapılacak çalışmaların yoğunluğunu belirtmektedir.

 

E-ticaret için Online SEO Aracı MySeoTool

 

Optimizations ( Optimizasyonlar )

 

Optimizations alanında sayfanızda yapılması gereken optimizasyonlar tek tek maddeler halinde gösterilmektedir. Örnekle açıklayacak olursak; Ana sayfanız da Ankara Kızılay’ da çiçekçi kelimesinde daha üst sıralarda listelenmek istiyorsunuz. Bunun için ana sayfanız neler yaptığınız, hangi kriterlere dikkat ettiğiniz ya da etmeniz gerektiği gösterilmektedir. Sayfa başlığınızın, açıklamanızın uzunluğunun doğruluğu, sayfada kaç ilgili kelimenin yoğunluğunun orantısı, sayfa boyut ve hızı, meta tag etiketleri, dışarıya bağlantı sayısı gibi birçok kriterin uyumlu olup olmadığına bakılmaktadır. Uyumlu olmadığı taktirde tik işareti ile, aksi taktirde ise çarpı işareti ile belirtmeler yapılmaktadır. Bu kısmı daha kolay anlayabilmek için İngilizce bilinmesi ya da çeviri sitelerinin kullanılması gerekecektir.

 

Backlinks ( Bağlantılar )

 

Bağlantılar kısmı ile sitenize hangi site ve kelime ile bağlantı verildiği listelenmektedir. Bununla beraber Ahrefs yani link sayısını veren siteden alınan veriler sayesinde, linkinizin bulunduğu sitelerin almış olduğu link sayıları belirtilmektedir.

 

My SEO Tools aracının diğer özellikleri arasında Facebook, Youtube, Twitter ve Google Analytics hesaplarınızı bağlamanıza olanak sağlamasıdır. Bu sayede sosyal medya ve analytics siteleri üzerinden veriler alınmakta ve tek bir hesap içerisinde takip edebilmeniz sağlanmaktadır.

E-ticaret için Online SEO Aracı MySeoTool

 

Üyelik ve Sistemi Kullanmak

www.myseotool.com sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan Signup bağlantısına tıklayınız. Karşınıza gelen pencerede First Name (isim), Last Name (soyisim), Email / Username (e-mail), ve Password (şifre) alanlarını başarıyla tamamladıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Karşınıza gelen alanda şirket veya web site adınız ile birlikte web adresinizin girilmesinin istendiği bir alan çıkacaktır. Bu alanları da başarıyla doldurduktan sonra sağ kısımda bulunan Keywords alanına teker teker sıralamasını öğrenmek istediğiniz anahtar kelimelerinizi aralarında boşluk bırakarak girmeniz gerekmektedir. Son olarak alt kısımdaki butona tıklanır. Kısa bir süre içerisinde sistem tüm bilgilerinizi size sunacaktır. Artık tek yapmanız gereken sağ kısımda bulunan bağlantılara tıklayarak yukarıdaki özelliklere göz atmanızdır.

 

E-ticaret sitenizde bu çalışmaları yaparak kelime sıralamalarınızı öğrenebilir, linkleri direk olarak listeleyebilir, yapmış olduğunuz çalışmaların sitenize ne kadar faydalı olduğunu ya da rakiplerinizle karşılaştırmalar yaparak ne durumda olduğunuzu belirleyebilirsiniz. Genel ve tekil olarak çalışma takiplerinizi yapabilirsiniz.

E-ticaret için Online SEO Aracı MySeoTool konulu makalemizi sizler için oluşturduk. Sizde E-ticaret için Online SEO Aracı MySeoTool konulu makalemize görüş ve yorumlarınızı ekleyerek düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin