Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Dönüşüm Optimizasyonu ile Satışları Arttırmaya BaşlamakWeb sitelerinin dönüşüm rakamları online site üzerinden hizmet vermekte olan tüm firmalar için oldukça önemli bir konudur. Kullanıcıların alışveriş tutumları, eğilimleri, dikkatlerini çeken ya da çok satılan ürünler gibi bilgiler iyi analiz edilerek kullanıcıların adımlarını yakından takip etmek ya da onlar hakkında fikir sahibi olmak dönüşüm optimizasyonunda avantaj sağlamanın yan sıra firmaların hedef kitlelerine daha geniş alanlara yansıtmasında da oldukça etkili olmaktadır. Dönüşüm optimizasyonuyla satışlarınızı yükseltmenize olanak sağlanmaktadır. Bunu yaparken uzun zamanlar harcamanıza da hiç gerek yoktur çünkü dönüşüm optimizasyonu çalışmaları oldukça kolay ve zamandan çalmayan işlemdir. Düzenli aralıklarla yapabileceğiniz farklı alanlara yönelik bu uygulamalar hem ziyaretçi sayınızı hem de satışlarınızı fazla çaba sarf etmeden yükseltebilirsiniz.

Dönüşüm Optimizasyonu ile Satışları Arttırmaya Başlamak İçin Bilmeniz Gereken Temel Detaylar

Dönüşüm optimizasyonu ile satışları arttırmaya başlamak, web sitenize ilişkin analizleri incelemek ziyaretçilerinizin sitede çektiği sıkıntıları anlamız için yetersiz olacaktır. Bu nedenle ziyaretçilerin site üzerinden değişik durumlarda kalmasına neden olan ya da neyi yapamadıklarına ilişkin sonuçlara ulaşmak için bir test oluşturarak sitenizde ki kullanıcı deneyimlerini puanlayabilirsiniz. Bu kişilerin yakın çevreniz ya da akrabanız olması size çok doğru sonuçlar vermeyecektir. Bu nedenle sitenize gelen herhangi bir ziyaretçide bu testi uygulayarak başarılı olabilirsiniz. Test sonuca bağlı olarak da müşterilerin nasıl bir alışveriş deneyimi yaşadıkları, nerede zorlandıkları sonucunda vararak buna göre web sitenizi düzenleme yoluna gidebilirsiniz.

Dönüşüm Optimizasyonu ile Satışları Arttırmaya Başlamak İçin Bilmeniz Gereken Temel DetaylarDönüşüm Optimizasyonu ile Satışları Arttırmaya Başlamak

Dönüşüm optimizasyonu ile satışları arttırmaya başlamak, sitenize sürekli olarak gelen ve sizi yakından takip altına alan kullanıcıların tutumlarını izlemek oldukça doğru bilgi almanızda etkilidir. Bu verilere bağlı olarak mevcut sorunları ortaya çıkarabilir, bunların ortadan kalkmasıyla ilgili çalışmalarda bulunabilirsiniz. Mesela sepette terk etmeler çokça meydana geliyorsa bunun neden olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Kullanıcıların her zaman akıllarında yer edinen sorular mevcuttur. Bununla alakalı sıkça sorulan sorular kısmı yer alsa da kullanıcılar bunu görmeyebilir ya da zaman kaybetmemek için bakmak istemeyebilir.

Bunun yerine sitenize ilk girişte ya da ürün sayfalarında ödeme ve taksitlerle ilgili açıklamalarda bulunabilir, kredi kartı ile yapılan ödemelerde müşterilerin ekstrelerine bu ödemenin ne zaman yansıyacağına ilişkin onlar sormadan yanıtlar sunabilirsiniz. Dönüşüm optimizasyonu son zamanlarda satışlarda çok etkilidir. Dönüşüm oranlarını artırmaya yönelik yapacağınız her çalışma satış olarak size geri dönecektir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin