Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası
anasayfa elemanları

Katlamanın altında belirlediğiniz öğeler anasayfa elemanları (yani, kullanıcılar kaydırma yaptıktan sonra) mutlaka daha az önemli değildir – bunlar daha önce girdiğiniz bilgileri güçlendirir ve genişletir, aynı dönüşüm hedefine başka yollar sunar ve diğer sayfaları erişilebilir hale getirir. onlara ihtiyacı olan müşteriler.

Hedefleriniz için ne kadar önemli olduklarına bağlı olarak, ana sayfa tasarımınızın bir parçası olarak dahil edebileceğiniz kısa bir öğe listesi.

1. Bloglar, videolar ve diğer içerikler

Blog ve video içeriği SEO için harika olabilir , ancak ekranın üst kısmındaki içerik müşterilerin dikkatini dağıtabilir ve ürünlerinizden uzaklaştırabilir. Genellikle anasayfa elemanları içeriğinizin, kullanıcıları ters yönde değil, ürünlerinize yönlendirmesini istersiniz.

İçeriğinizle bağlantının altına veya altbilgiye bağlantı yerleştirmeyi düşünün, özellikle de içeriğiniz işinizin temel bir yönü değilse ve sitenizi bulmayı seçen kullanıcıların içeriğini bulmasına izin verin.

2. Sosyal kanıt: Müşteri incelemeleri, onaylar ve basın

Sosyal kanıt , markanızın yeni ziyaretçilerin güvenini kazanmak için müşterilerden / uzmanlardan var olan güveni artıran bir onayıdır. Bu, basın sözlerini, incelemeleri, sosyal medya yayınlarını, Instagram galerilerini veya etkileyicilerden veya uzmanlardan gelen onayları içerebilir.

Kaldırabileceğiniz ikna edici sosyal kanıtınız varsa, ana sayfanız bunun için iyi bir yer olabilir.


3. Düşük öncelik ve eklenti ürünler

Daha eski ürünler ve saat kayışı gibi ilave ürünler ana sayfanızın altına kaymaya değer olabilir. Sonuçta amiral gemisi ürünlerinizle liderlik etmek veya en yeni ürün hatlarınıza dikkat çekmek istiyorsunuz.

Ana ürünlerinizi tamamlayan daha az pahalı ürünler , kasada bir satış elemanı olarak kullanılan dürtüsel satın alımlar olarak en iyi şekilde davranır , ancak ziyaretçileri farkına varmak için katının altındaki ana sayfaya da dahil edilebilir – yedek parça gerektiren bir ürün satıyorsanız veya yedekler.


4. Daha düşük öncelikli sayfalar

Düşük önceliğe sahip olduğunu düşündüğünüz sayfalar, iş modelinize bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Genel olarak, Hizmet Şartları, Gizlilik Politikası veya İade Koşulları gibi sayfalar en iyi şekilde alt kısımda çalışır. Bu sayfalara bağlantılar çok sık altbilgide tutulduğundan, bu sayfalara ulaşmaları gerekiyorsa birçok ziyaretçi sezgisel olarak oraya bakmalıdır.

Bizim hakkımızda sayfanız, iletişim bilgileriniz, mağaza konumlarınız veya sipariş izleme sayfalarınız gibi diğerleri de altbilginize eklenebilir. Ancak, potansiyel müşterilerin sizden satın almalarına gerçekten yardımcı oluyorlarsa veya başka bir kilit hedefe ulaşmanıza yardımcı oluyorlarsa, en iyi navigasyonunuzda veya ana sayfa tasarımınızda onlara öncelik vermeyi düşünebilirsiniz.


Mobil ana sayfa tasarımını göz önünde bulundurma

Mobil web trafiği, son birkaç yılda sürekli olarak büyümeye devam etti . Trafiğinizin iyi bir kısmının mobil kaynaklardan gelmesi muhtemel olduğundan, ana sayfanızın tasarımı hakkında verdiğiniz her karar mobil kullanıcıları dikkate almalıdır.

Kullanıcılarınızı belirli bir işlem grubuna yönlendirmek için ana sayfanızı basitleştirmek, mobil kullanıcılar için daha da önemli hale gelir.


Ana sayfa tasarımınızı zaman içinde iyileştirme

Muhtemelen şu an farkında olduğunuz gibi , ana sayfanızı tasarlamanın en iyi yolu yoktur . Anasayfa elemanları kullanıcı demografisi, markalaşma, ürün sayısı, pazarlama kanalları ve daha fazlası gibi faktörler, kullanıcı davranışınızı farklı şekillerde etkileyebilir.

Bu yüzden, ana sayfanızın etkisini ölçmek ve zaman içinde ayarlamalar yapmak için oluşturduğunuz trafik ve satışları kullanarak, ana sayfanızı sürekli devam eden bir çalışma olarak görmek çok önemlidir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin