Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

2011 yılında iLab Ventures’ın bünyesine giren cimri.com sitesi, Türkiye de ilk fiyat karşılaştırma sitelerinden birisi olarak kurulmuştur. Ancak şu an Zaman ve Para Tasarrufu sloganı ile öne çıkan girişimin son zamanlarda ki büyümesini daha önce cimri.com’un genel müdürü Serkan Koç tarafından öğrenmiştik.

 

Cimri.com Büyümesini Sürdürüyor

Cimri.com Büyümesini SürdürüyorCimri.com hepimizin bildiği gibi yatay bir platform, market ürünlerinden bebek ürünlerine, elektronikten beyaz eşyaya kadar oldukça çok çeşitli ürünler ile ilgili bilgiler sunmaktadır.

 

Cimri.com sitesinde 21 kategoride 4 milyon ürün sergilenmekte. Ayrıca cimri.com yeni kategori sistemi sayesinde de tüketiciler kategori filtresi ile aradıkları sonuca çok daha kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

 

Öte yandan tüketiciler ürün niteliklerini karşılaştırma ve fiyat alarmı özelliği ile istediği ürünü sanki bir e-ticaret sitesindeki gibi filtreleyebiliyor ve fiyat düşüşlerini takip edebiliyor.

Cimri.com Mağaza Sayısı 430’a Ulaştı

Cimri.com’un son 9 ay gibi bir süreç içerisinde platform tabanlı bir başka yeniliği de Fırsat Sayfası oluyor. Bu sayfada tüm pazaryeri fırsatlarını tek bir bölümde toplayan cimri.com böylelikle yüzlerce sitenin fırsatlarına tek bir sayfa üzerinden ulaşma imkanı sunmaya başlamıştır.

 

Tabii bu değişimler ile beraber cimri.com’un mağaza sayısında bir artış görülmüştür. Cimri.com’un mağaza sayısı 295 adet mağazadan 430 adet mağazaya yükselmiştir.

 

Cimri.com Büyümesini Sürdürüyor

 

Trafikte % 200’e Varan Artış

Cimri.com’un genel müdürü Serkan Koç tarafından paylaşılan bilgilere göre, yaklaşık 9 ay öncesine göre kullanıcıların cimri.com sitesinde geçirdikleri süre % 68, görüntülenen sayfa sayısı da % 52 artmış. Cimri.com sitesinin günlük organik trafiğinde ise % 200 civarında bir artış göstermiş.

 

Cimri.com genel müdürü Serkan Koç bu noktada hem artan içerik sayısına hem de blog tarafında içerik üretimine önem verdiklerinin altını çiziyor.

 

Serkan Koç cimri.com’un önceliğini mobile verdiklerini ve cimri.com sitesinin mobil ara yüzünü yenilediklerini, ayrıca mobilde site açılış hızının kullanıcıların sitede kalma sürelerini de olumlu yönde etkilediğini paylaşıyor. Ayrıca cimri.com’un sonuc tarafında ki performans gelişiminin AWS tarafından örnek olarak gösterildiğini de ekliyor.

 

Cimri.com büyümesini sürdürüyor şu anda fiyat alarmının haricinde mevcut olan tavsiye sistemi ile de kullanıcılarının ilgi alanlarına göre ürün tavsiyelerinde bulunuyor.

 

Bundan dolayı da e-ticaret sitelerine çok daha fazla tüketici yönlendirebiliyor.

 

Cimri.com ile ilgili aldığımız bilgiler arasında yakında masaüstü web sitelerini de yenileyecekleri ve bazı önemli işbirlikleri ile de büyümesini daha da hızlandırmaya çalışacakları yer almaktadır.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin