Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Starbucks’ ın Ülkemizde ki azılı rakiplerinden biri olarak karşımıza çıkan CaffeNero, kaliteli hizmeti, pazarlama stratejileri ve marka imajı ile geri planda kalsa dahi kendine ait kart uygulaması ve mobil uygulaması ile rakipleri arasından sıyrılmayı başarmaktadır. CaffeNero, yenilenen mobil uygulamasıyla beraber sürdürmekte olduğu kart uygulamasına ek olarak mobil ödemeyi de sistemine entegre etmiştir.

Bu uygulama sayesinde dijital alanda başarıyı yakalamış olması ve mobil ödeme seçeneğiyle müşteri deneyimleri oldukça başarılı sonuçlanan CaffeNero, uygulamayla ilgili kullanıcıları tarafından olumlu bildirimler aldıklarını dile getirmiştir. CaffeNero 2012 Eylül ayında dükkanlarda ki kasalarla bir olarak işleme konan ve kullanıcılarının uzun zamandır 9 ibare oluşturarak ödül kahve içmelerine olanak sağlayan sadakat kartı uygulaması olan kartların dijital ortama uydurulması ile de yiyecek- içecek yani gıda sektörü içinde bir ilke ön ayak olmuştur.

CaffeNero’ nun Mobil Uygulaması Yenilendi; Mobil Ödemecaffenero Kabul Etmeye Başladı

Masterpass hizmetinden faydalanan mobil ödeme seçeneğiyle de 2014 yılı temmuz ayında yenilenen altyapısı ile hizmet vermeye
başlamıştır. Son zamanlarda uygulamaya konan bu uygulama sayesinde kullanıcılar sadakart kartlarını taşımalarına gerek kalmadan hediye kahvelerini alabilmektedir. Buna ek olarak kasa da gerçekleştirilecek olan ödemeler de mobil uygulama tarafından barkod okutulması durumunda kısa sürede yapılarak hem kullanıcılara vakit kazandırmakta hem de daha kolay işlem gerçekleştirme olanağı sağlamaktadır. Bu kapsam da CaffeNero’ nun dijital alanda oldukça başarılı olduğunu dile getirmemizde herhangi bir sakınca yer almamaktadır.

Neden CaffeNero’ nun Mobil Uygulaması Yenilendi

Son zamanlarda Masterpass tarafında mobil uyumlu cihazlara adapte olmaktan kaynaklı meydana gelen teknik arızalar nedeniyle uygulamada sorun yaşadıkları ve sorunla ilgili firmadan destek alamadıkları dile getirilmektedir. Bunun önüne geçmek ve kullanıcılara kolaylık sağlamak içinse BKM express ve buna benzer ödeme alt yapılarının sisteme dahil edilmesi de mümkündür. Şu zamana kadar kullanıcı taraflı 50 binden fazla indirilen mobil uygulaması ile aktif 30 bin civarında kullanan müşterisi mevcuttur. Yapılan araştırmalar sonucunda uygulama en çok Apple müşterileri tarafından tercih edilmiştir. Şirket kullanıcılarına dönem dönem uygulamalar üzerinden kampanyalar sunarak onları mobil uygulamalarını takip etmeye davet etmektedir.


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin