Bizden HaberlerE-TicaretE-Ticaret Bilgi Bankası

Beden Tablosu ile Geri Dönüşümlerinizi ArttırınE-ticaret siteleri üzerinden yapılan online alışverişlerde kullanıcıların en çok sıkıntı çektikleri alanlardan birisi de giyim alışverişleridir.

 

Bunun nedeni ise online alışverişlerde siteler üzerinde ki kıyafetlerde yaşanabilecek beden sorunun olmasıdır.

 

E-ticaret sektöründe ki firmalar, ürünlerinin fotoğraflarını mankenler ile gösterseler dahi müşteriler bu ürünlerin kendi beden ölçülerine uyup uymayacağından ne yazık ki emin olamıyorlar. Bundan dolayı tüketiciler giyim alışverişlerini online olarak değil daha çok fiziki mağazalardan yapmayı tercih edebiliyorlar.

 

Beden Tablosu ile Geri Dönüşümlerinizi Arttırın

Giyim sektöründe iseniz geri dönüşüm oranlarınızı arttırmanız için müşterilerinize bazı faydalı bilgiler paylaşmanız gerekir. Bu faydalı bilgiler ise konu başlığımızdan anlayacağını üzere kıyafetler ile ilgili beden tablosu oluyor.

 

Detaylı bir şekilde hazırlamış olduğunuz beden tablosunu ürünlerinizin içeriklerinde kullanmanız geri dönüşüm oranınızda artışlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

 

E-ticaret sitenizde farklı tedarikçilerden almış olduğunuz ya da kendi üretiminiz olan giyim ürünlerinin satışlarını yapıyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda da yapmanız gereken bir takım işlemler bulunmaktadır.

 

Eğer e-ticaret siteniz üzerinde kendi ürünlerinizi satıyor iseniz ürünlerinizin beden ölçülerini belirlemeniz gerekir. Sitenizde belirteceğiniz ölçüler şunlardır;

  • Boy ölçüsü
  • Boyun ölçüsü
  • Göğüs ölçüsü
  • Bel ölçüsü
  • Kalça ölçüsü
  • Omuz genişliği ölçüsü
  • Kol boyu ölçüsü
  • Bacak boyu ölçüsü

Yukarıda sırası ile belirttiğimiz bu ölçüler giyim alışverişlerinde standart olarak kullanılan beden ölçüleridir. Ürettiğiniz ürünlerinizin farklı beden ölçülerini bir tablo şeklinde oluşturmanızda yaralı olacaktır.

 

Beden Tablosu ile Geri Dönüşümlerinizi Arttırın

E-ticaret siteniz üzerinde birden fazla markanın ürününü satıyorsanız, her bir marka için farklı bir tablo kullanmanız gerekebilir.

 

Her markanın beden ölçülerinde değişiklik olabiliyor; bu nedenle de markalara göre beden tablosunda ayrım yapmak önemli bir detaydır. Böylelikle tüketicileri bu konuda bilgilendirebilirsiniz.

 

E-ticaret siteniz üzerinde birden fazla markanın ürünlerini satıyor iseniz her bir marka için farklı beden tabloları kullanmanız gerekebilir. Bunun nedeni ise her markanın beden ölçülerinde değişikliklerin olmasıdır. Bundan dolayı da markalara göre beden tabloları oluşturmanızda önemli bir detaydır. Böylece müşterilerinizi bu konuda bilgilendirmiş olursunuz.

 


Bu yazılar da ilginizi çekebilir
Ücretsiz Deneyin

Tüm gelişmiş özelliklerine göz atın

Demoyu İnceleyin